Історія диспансеру

Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер має цікаву історію. Взагалі, перша «венерична лікарня» всього на 20 ліжок була відкрита в Кременчуці разом з іншими боговгодними закладами в період з 1804 по 1807 роки. Це і поклало початок дерматовенерологічній допомозі пацієнтам в нашому місті. Адже, якщо задуматися, це вже більше 200 років тому!

Перша така лікарня була невеликою, дерев’яною, одноповерховою будівлею зеленого кольору. На будівлі був напис «нечистоплотне відділення». Взагалі, в кінці ХІХ –на початку ХХ століття, шкірні та венеричні хвороби були дуже поширені. Іноді, в лікарнях було до 15% хворих з різноманітними захворюваннями шкіри і венеричними хворобами.

Роки першої імперіалістичної і громадянської війни викликали ще більше поширення шкірно-венерологічних хвороб. Так, в 1925 році в Кременчуці було відкрито диспансер з нічним відділенням. На той час заклад розташовувався на розі вулиць Софіївської і Лейтенанта Покладова (тоді вона називалася Херсонська) в будинку 26/64. Диспансер складався з одноповерхової цегляної будівлі, дерев’яного флігеля, двох цегляних сараїв і цегляної вбиральні. Стаціонарне ж відділення залишилося на території першої лікарні.

У роки другої світової війни диспансер був зруйнований, як і більшість інших будівель міста, тому для нього було виділено чотири кімнати разом з туберкульозним диспансером по вул. Театральній. У другій половині ХХ століття заклад розташувався по вул. 1905 року, де знаходиться і до сих пір. До речі, одну з будівель шкірно-венерологічного диспансеру за адресою по вул. 1905 року,23 зараз включено до переліку об’єктів культурної спадщини місцевого значення. Це колишній будинок купця Немеця.

КОНТАКТИ

Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер

Запрошуємо Вас на консультацію
contact-icon-1
Реєстратура: (0536) 75-83-71
Приймальна гол. лікаря: (0536) 75-83-70
contact-icon-2
Email: kremenchuk.oshvd@gmail.com
contact-icon-3
Години роботи: Пн-пт: 8.00 до 18.00
Сб: 8.00 до 14.00
contact-icon-4
Адреса: 39605 Полтавська область,
м.Кременчук, вулиця 1905 року, 34