Дерматологія

Лікарі дерматологи і дерматологи-косметологи займаються здоров’ям і красою шкіри, волосся, нігтів і слизових оболонок, профілактикою захворювань та їх лікуванням. Для визначення доброякісного або злоякісного перебігу шкірних новоутворень використовується Дерматоскопія. Цей метод абсолютно безболісний і може використовуватися навіть в ранньому дитячому віці і при вагітності. Протипоказань немає. Готуватися до процедури теж не треба.

Дерматоскоп досліджує будову шкірних утворень шляхом багаторазового збільшення, що дозволяє відрізнити доброякісні родимки, бородавки, гемангіоми від базальноклітинної карциноми і злоякісної меланоми.

Проведення цієї процедури є обов’язковим в якості передопераційної діагностики, коли планується видалення будь-якого пігментного утворення лазером, електрокоагуляцією, кріодеструкцією або традиційним хірургічним способом. Значну увагу приділяють пігментним новоутворенням на світлій шкірі, особливо при наявності генетичної схильності до меланоми, в літньому віці, при вагітності та великій кількості доброякісних невусів.

Якщо ви знайшли якесь новоутворення на шкірі, родимка змінила колір або розмір, з’явилося запалення, лущення, свербіж, поколювання, порушена цілісність, зверніться за консультацією до фахівця, адже ці ознаки можуть свідчити про злоякісності.

Трихологія

Лікар-трихолог займається проблемами волосся і волосистої частини шкіри голови. У Кременчуцькому обласному шкірно-венерологічному диспансері ви можете пройти трихоскопію.

Трихоскопія - це комп’ютерна діагностика волосся за допомогою спеціального приладу - трихоскопа, який допомагає більш точно оцінити стан волосся і шкіри волосистої частини голови. Ця діагностика незамінна для постановки діагнозу і правильного лікування волосся і шкіри голови і об’єктивної оцінки результатів терапії.

Трихоскопія проводиться спеціальним датчиком трихоскопа, за допомогою якого лікар-трихолог поетапно обстежує волосяну частину голови, як проблемні зони, так і здорові ділянки для порівняння. Під час дослідження лікар може змінювати збільшення приладу для підвищення результативності обстеження. В процесі лікування або після нього, призначається контрольна трихоскопія для об’єктивного визначення результатів терапії.

Трихоскопія дозволяє:

 • Встановити тип волосся
 • Отримати висновок про стан шкіри волосистої частини голови
 • Дослідити стан волосся на всій його довжині
 • Встановити тип шкіри голови
 • З’ясувати розмір волосяного фолікула
 • Визначити ступінь випадіння волосся
 • Діагностувати захворювання шкіри волосистої частини голови
 • Дослідити стан всієї системи росту волосся
 • Дослідити себорегуляторний процес

Сьогодні трихоскопія є найбільш інформативним і швидким методом діагностики в трихології. Вона рекомендована при всіх захворюваннях волосся і шкіри голови, а саме:

 • всіх видах облисіння (андрогенетичне, осередкове, дифузне, рубцеве)
 • всіх видах себореї (суха та жирна)
 • всіх видах естетичних проблем з волоссям: сухих, посічених, пошкоджених тощо.
 • будь-яких патологічних станах волосся і шкіри голови після агресивного впливу.

Протипоказань до проведення такого методу дослідження немає.

Підготовка до трихоскопії

Перед проведенням трихоскопії не рекомендуються косметичні процедури, такі як фарбування волосся, використання засобів стайлінгу волосся тощо. Мити голову слід за 1-2 дні до процедури.

Венерологія

Венерологія - це наука, яка вивчає інфекції, що передаються статевим шляхом, тобто венеричні захворювання (сифіліс, гонорея, трихомонади, хламідіоз, уреаплазмоз, аногенітальні бородавки тощо). Іншими словами це наука про захворювання жіночої та чоловічої сечостатевої систем.

Слід пам’ятати, що венеричні захворювання можуть протікати в гострій і хронічній формі. Гостра форма захворювання розвивається у людини, яка нещодавно заразилася і, якщо не проводити лікування захворювання, то воно перейде в хронічну форму, при якій ознаки захворювання стають незначними. Навіть при гострій формі симптоми венеричного захворювання часто незначні, або ж це такі симптоми, які характерні для різних захворювань, що передаються статевим шляхом. Пам’ятайте, щоб поставити точний діагноз, необхідно пройти обстеження.

Лікарі-дерматовенерологи нашого диспансеру допоможуть поставити правильний діагноз і призначать необхідне лікування. У нас успішно діагностують: гарднерельоз, герпес, гонорею, кандидоз, контагіозного молюска, мікоплазмоз, сифіліс, трихомоніаз, уреаплазмоз, хламідіоз тощо.

Не займайтеся самолікуванням, це може бути небезпечно для вашого здоров’я, лише вчасно звертайтеся до кваліфікованих лікарів за допомогою.

Подологія

Подологія - це наука, яка стоїть, в деякому сенсі, на межі дерматології та хірургії, адже вона займається лікуванням і запобіганням захворювань, які вражають стопи, наприклад, врослі нігті, діабетична стопа, різного роду деформації, грибок нігтів, болі в стопі, шпори п’ят тощо.

Нерідко пацієнти страждають від тих чи інших проблем протягом багатьох років, вважаючи їх явищем практично звичайним. Періодично такі пацієнти можуть звертатися за допомогою у вигляді радикального впливу, такого як хірургічне видалення дефектів. Багатьох проблем можна уникнути, якщо вчасно звернутися за допомогою до фахівця і дотримуватися його рекомендацій.

Зверніть особливу увагу на свої стопи, якщо ви страждаєте на цукровий діабет. У таких людей досить часто зустрічається синдром діабетичної стопи. Ця патологія супроводжується відсутністю чутливості стоп, з’являються затверділість шкіри та тріщини між пальцями ніг. При відсутності правильного догляду за стопами при діабеті, людина може отримати серйозні ускладнення аж до гангрени, тому пацієнти з діагнозом «синдром діабетичної стопи» обов’язково повинні відвідувати подолога.

Лікувальна косметологія

Косметологія - це сфера медицини, що вивчає різноманітні естетичні проблеми організму людини і методи їх корекції. Крім того, косметологія вивчає методики, спрямовані на корекцію естетичних проблем зовнішності людини.

До косметологів звертаються за допомогою з різних причин, серед найпоширеніших, акне, келоїдні рубці, проблемна шкіра, запобігання старіння, і багато іншого. Дерматокосметолог проведе обстеження і допоможе встановити причини естетичної проблеми, і призначить відповідне лікування або заходи профілактики. Крім того, лікар порадить, як правильно доглядати за шкірою, тримати її в ідеальному стані і навіть підібрати косметику.

КОНТАКТИ

Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер

Запрошуємо Вас на консультацію
contact-icon-1
Реєстратура: (0536) 75-83-71
Приймальна гол. лікаря: (0536) 75-83-70
contact-icon-2
Email: kremenchuk.oshvd@gmail.com
contact-icon-3
Години роботи: Пн-пт: 8.00 до 18.00
Сб: 8.00 до 14.00
contact-icon-4
Адреса: 39605 Полтавська область,
м.Кременчук, вулиця 1905 року, 34